Peníze z výhry chce věnovat na ochranu zvířat

Hned několika výhercům milionových jackpotů nezbude z výhry během pár měsíců nebo let naprosto nic. Jiní zase investují a přemýšlí, jak si přijít ještě k více penězům. Pak jsou tu ti, co část své výhry věnují na charitu, takovým příkladem je i čerstvý milionář z Ústeckého kraje, který ve středu 15. dubna vyhrál pátý nejvyšší jackpot loterie Sportka od společnosti Sazka a.s.

Pro jackpot 192 024 310 korun si přijel muž se svou manželkou. O svou výhru se chtěl podělit se svou rodinou a dále podotkl, že „Část výhry určitě pošleme na spolky, které se starají o ochranu zvířat a které jsme s manželkou podporovali i předtím, než jsme vyhráli ve Sportce.“

Skoro 30 milionů pro stát

Kvůli novým zákonům se musí odvádět státu loterijní daň. Ta u takové výhry není zrovna malá. Stát si z této výhry vezme zhruba 28,8 milionů korun. „Daň z výher mi vadí, protože není vůbec jasné, kam pak peníze směřují. Radši bych stejnou částku povinně odvedl na dobročinnost,“ dodal výherce.

Pohádková služební cesta

Sazka a.s. si nejdřív myslela, že jackpot vyhrál někdo z Prahy, opak byl ale pravdou. Muž z Ústeckého kraje byl totiž v Praze na služební cestě a při nákupu novin v trafice požádal prodavačku o tiket Sportky na nejbližší slosování. „Sportku sázím už přes dvacet let, někdy i více tiketů najednou. Pravidelně hraji i Eurojackpot, jen se mi až doteď vyšší výhry vyhýbaly,“ dodal.

Neváhejte a vsaďte si svůj tiket do loterie Sportka. Pro vyplnění tiketu stačí kliknout ZDE.

Takto vypadá tiket, který má hodnotu přes 192 milionů korun

Tiket za 192 milionů

Tiket za 192 milionů

 

 

Kam dál?